Hafif ve Orta Ticari Taşıtlar İçin Motor Yağı

HAFİF VE ORTA TİCARİ TAŞITLAR İÇİN MOBİL ÖNERİLERİ

Motor yağları, motorun hareketli parçaları arasında koruyucu kaygan bir tabaka oluşturarak sürtünmeden kaynaklı aşınmayı minimuma indirir, parçaları temizleyip tortulardan arındırır. Bu görevleri yerine getirirken yüksek ve düşük sıcaklıklar, kullanım süresi ve tortular/kalıntılarla da mücadele eder. İlk çalıştırmada ya da soğukta az akışkan olan geleneksel mineral motor yağları, hareketli parçalara kısa sürede yeterince nüfuz edemedikleri için çok önemli olan ilk çalışma aşınmalarını yeterince önleyemez. Normal çalışma sürecinde ve sıcakta ise motor performansını yükseltmek ve aşınmayı önlemek konusunda yetersiz kalır. Mobil 1 sentetik motor yağları ise özel hidrokarbon bazlı maddelerin moleküllerinin sentezlenmesiyle çok gelişmiş bir arıtım ve üretim sisteminden geçtikleri için saftır ve çok geniş çalışma sıcaklık aralığında akıcılıklarını motorun gereksinimlerine göre ayarlar. Tortuların motora zarar vermesini önlediği gibi aşınmayı minimuma indirir, performansı maksimuma çıkarır. Hafif ve orta ticari taşıtlar yük, uzun çalışma saatleri, zorlu hava ve yol koşulları nedeniyle motorlarını zorladıkları için motor yağları önem kazanır. Mobil 1 sentetik yağları motor çalışır çalışmaz, hava ne kadar soğuk olursa olsun harekete geçer ve aşınmayı önler. Normal çalışma sürecinde ve sıcakta ise motor performansını üst düzeyde tutarak motoru korur. Ayrıca GO Yakıt İstasyonlarında yer alan diğer ürünler gibi Mobil 1 sentetik yağları da klasik mineral yağlarda bulunan sülfür ve istenmeyen diğer elementleri içermez. Ayrıca baz yapıları reaktif ve stabil olmayan hidrokarbonlardan arındırıldıkları için çevre dostudur.

Mobil 1 Avantajları

  • Mobil motor yağları büyük sıcaklık farklarından etkilenmeksizin motorun tam performans ile çalışmasını sağlar, zorlu yollarda ve arazilerde zorlanmamasını, motorun tortularla tıkanmamasını sağlar.
  • Mobil Super 3000 X1 5W-40 sentetik motor yağı, artırılmış koruma özelliği ile hafif ve orta ticari araçlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kamyonet ve minibüs gibi şehir içinde dur-kalk yapan ve otobanlarda seyreden araçların motorlarının kritik parçalarının bu hareketlilik sırasında katı parçacıklar ve çamurumsu tortularla tıkanmasına engel olur.
  • Mobil Super 2000 X1 10W-40 yarı sentetik motor yağı, uzun motor ömrü sunar ve aşınmaya karşı koruma sağlar. Yüksek sıcaklıklarda incelmez ve buharlaşmaya direnç gösterir, düşük sıcaklıklarda ise kalınlaşmaz ve hareketli parçaların birbirine sürtünmesini önleyerek aşınmalara engel olur.
  • Mobil 1 New Life 0W-40 sentetik motor yağı, zorlu sürüşlerde ve hava şartlarında aşınmaya, çamur birikimine ve vernikleşmeye karşı motoru koruyup çok soğuktan sıcağa kadar değişen iklim şartlarında yüksek performans sunar.
  • Mobil Delvac MX 15W-40 çok gelişmiş mineral yapısı ve modern katık sistemiyle düşük emisyonlu dizel motorlarda ve kükürt içeren yakıtlarla çalışan daha eski dizel motorlarda benzersiz performans sağlar. Kurumu ve tortuları mükemmel kontrol eder, oksidasyon nedeniyle meydana gelen yağ kalınlaşmasına, vernikleşmeye ve çamurlaşmaya dayanıklılık gösterir.
  • GO Yakıt İstasyonlarında satışa sunulan Mobil yağları sayesinde hafif ve orta ticari taşıtlar, sık dur-kalk yapmalarına, yüksek ve düşük sıcaklıklarda aktif şekilde kullanılmalarına, çamur ve tortuya maruz kalmalarına rağmen tam motor gücüne sahip olur. Hareketli parçalardaki aşınmalar ve tortu oluşumu nedeniyle tıkanmalar engellendiği için motor ömrü uzar.