Ağır Taşıtlar İçin Mobil Motor Yağı

AĞIR TAŞITLAR İÇİN MOBİL ÖNERİLERİ

Motorun uzun süreli ve zorlu koşullarda sorunsuz çalışmasını sağlayan ve parçalarının aşınmasını önleyen motor yağları, kamyon ve otobüs gibi ağır taşıtların performanslarını sürdürmelerinde en önemli unsurlardandır. Yüzlerce parçadan oluşan motorların yüksek sıcaklık, basınç ve hızda korunması için kullanılan iki tip motor yağı bulunur.

Klasik mineral motor yağları, ilk çalışma anında ya da düşük sıcaklıklarda kalın ve daha az akışkan oldukları için motoru korumada yeterli katkıyı sağlamazlar.

Mobil'in başını çektiği yeni nesil sentetik motor yağları ise modern motorlara uygun olarak özel hidrokarbonların sentezlenmesi yoluyla geliştirilen ve arıtılan baz yapıya sahip ürünlerdir. Klasik mineral yağlara göre ilk çalışma durumunda ve soğukta çok daha serbest akışlıdırlar.

Motorlardaki ilk çalıştırma sürecinde yağ filmi hassastır. Geleneksel mineral yağlar geç harekete geçtiği için parçalar arasındaki sürtünme yüksek aşınmalara neden olur. GO Yakıt İstasyonlarında satışa sunulan Mobil Delvac sentetik dizel motor yağları, motor çalışır çalışmaz harekete geçip çok kısa sürede yağlama noktalarına ulaştığı için ilk çalışmada olabilecek kritik aşınmaları önler, bütün hareketli parçaları korur. Motorun ısındığı normal çalışma süresinde de fazla incelmeyerek motorda üstün koruma sağlar ve performansı sürdürür. Yağ tüketimini azaltmanın yanında yakıt tasarrufu da sağlar. Ağır yük taşıyan kamyonların ihtiyacı olan, kısa sürede gerekli güce ulaşma zorunluluğu ancak Mobil Delvac sentetik dizel motor yağları ile gerçekleşir.

Mobil 1 Avantajları

  • Zorlu hava koşullarında ve ağır yükte uzun süreli kullanıma karşı yüksek performansıyla motoru koruması beklenen Mobil Delvac sentetik dizel motor yağları üstün performans sunar.
  • Motor yağlarından, dişli yağlarından ve greslerden oluşan Mobil sentetik serisi, ağır taşıtların motor ömürlerini uzatır, bakım masraflarını azaltır, yakıt tasarrufunu kolaylaştırır ve daha uzun süre çalışır durumda olmalarını sağlar.
  • Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ağır yük taşıyan ağır taşıtlar için geliştirilmiştir. Düşük emisyonlu dizel araçlarda motoru ve emisyon sistemini korur, yakıt tasarrufu sağlar ve yağ değişim aralığını uzatır. Karayolu taşımacılığı, ulaştırma, madencilik, inşaat ve tarım gibi sektörlerde kullanılan araçlar için uygundur.
  • Mobil Delvac 1 5W-40 sayesinde hem dizel hem de benzinli taşıtlardan oluşan filolarda tek tip yağ kullanılabilir. Motor ömrünün uzamasına yardımcı olurken, tortu oluşumunu ve birikimini önleyen bu yağ, daha uzun conta ve keçe ömrü sunar, servis aralığını uzatır. GO ENO serisi yakıtların daha az tüketilerek daha yüksek performans sağlamasına yardımcı olur.
  • Mobil Delvac XHP LE 10W-40 ağır şartlarda çalışan araçlarda yüksek performans sağlar. İlk çalışma anında ve düşük sıcaklıkta hızla harekete geçerek motoru aşınmaya karşı korur. Yüksek sıcaklıklarda ise fazla incelmez, yüksek koruyuculuğunu sürdürür ve çok az buharlaşarak yağ tüketimi minimumda tutar.
  • Mobil ayrıca Mobilube 1 SHC 75W-90, Mobil Delvac Synthetic Gear Oil 75W-140 gibi sentetik yağlar ve Mobilube LS 85W-90 kaliteli dişli yağlarıyla şok ve darbeli yüklere karşı aşınmaları önleyip tortu birikimini engeller. Mobilgrease XHP ve Mobilgrease Special gresleri de zor çalışma şartları altındaki ekipmanların ağır yük ve titreşimlere karşı korunmalarını sağlar, bakım maliyetlerini düşürür.