GO BLOG

Dünyanın En Tuhaf Trafik Kuralları

 
Dünyanın En Tuhaf Trafik Kuralları

Dünyanın her köşesi alışkın olmayan, coğrafyanın ve kültürün yabancısı olan insanları şaşırtacak bilgilerle dolu. Farklı kültürler, yaşam tarzları, alışkanlıklar ve gelenekler doğrultusunda tüm detaylar dikkat çekmeyi ve öğrenilmeyi hak ediyor. Dünyanın trafik kuralı konusundaki tutumunu araştırdığımız zaman yine birbirinden ilginç bilgilerle karşılaştık. Bazılarına anlam veremeyecek bazıları için de "Ne güzel!" diyeceksiniz. İşte dünyadan sizin için seçtiğimiz birbirinden garip trafik kuralı...

Devamı

Dünyanın En Heyecanlı Otomobil Yarışları

15 Mart 2016 Salı
Dünyanın En Heyecanlı Otomobil Yarışları

Otomobil yarışı denildiği zaman akıllara genelde Formula 1 geliyor. Nefes kesicilik konusunda oldukça yüksek bir güce sahip olsa da, Formula 1'den çok daha heyecan verici ve tehlike dozu yüksek otomobil yarışları var. Bu heyecan ve tehlikeye eklenen binlerce organizasyon ve eğlence, otomobil yarışlarını harika etkinliklere dönüştürüyor. Dünyanın her yerinden otomobil yarışı tutkunları, yarışın düzenlendiği yere gidiyor ve hem tatil yapıyorlar hem de bu akıl almaz boyutlarda tehlikeli yarışların keyfini çıkarıyorlar.

Devamı

Az Yakıtla Çok Yol Yapmanın İncelikleri

12 Şubat 2016 Cuma
Az Yakıtla Çok Yol Yapmanın İncelikleri

Aynı araç, aynı kilometrede farklı sürücülerle farklı miktarda yakıt harcayabilir. Çünkü kullanım şeklinize göre aracınızın harcadığı enerji, yani yakıt miktarı değişiklik gösterir. Bu da demek oluyor ki yakıt tasarrufu yapmanın incelikleri, sürüş tekniklerinde gizli. Peki, bu teknikler neler mi? İşte az yakıtla çok yol yapmanın incelikleri…

Devamı

Daha Az Yakıtla, Daha Temiz Bir Dünya

23 Şubat 2015 Pazartesi
Daha Az Yakıtla, Daha Temiz Bir Dünya

Temiz bir dünyanın anahtarının saygı olduğunu unutmamak gerekiyor. Saygıyla birlikte basit önlemler de uygulanırsa, daha temiz bir dünyada yaşamak veya geleceği daha renkli bir şekilde hayal etmek mümkün hale gelebilir. Bilinçsiz tercih ve kullanımlar, trafiğe çıkan motorlu taşıt sayısının artışındaki olumsuzlukları çok net bir şekilde görmemize ve yaşamamıza neden oluyor. Tüm bunları en az seviyeye indirebilmek için araç kullanırken yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor.

Devamı

En İyi 10 Yol Müziği

19 Şubat 2015 Perşembe
En İyi 10 Yol Müziği

Arabada müzik dinlemenin keyfi başka hiçbir şeyde yok. Özellikle uzun yollarda size eşlik edecek müzikleri bulursanız, bazen yol hiç bitmesin bile isteyebilirsiniz. İnsanı gittikçe gitmeye, daha çok araba kullanmaya iten binlerce müzik bulunuyor. Yoldayken müzik tarzınızın ne olduğu çok fazla önem taşımaz. Eğer o an size iyi geliyorsa ve yola uyum sağlayabiliyorsa her şarkıyı dinleyebilirsiniz. Örneğin çılgın bir elektronik müzik sever olsanız da Türkçe pop şarkılarının içinde asfaltlara en çok yakışanlarını seve seve dinleyebilirsiniz.

Devamı
Tüm Yazılar